Mesterskapsrekorder

Menn:

100 m

10.08

Geir Moen, Moss IL

Kristiansand

1996

+0,6

200 m

20.29

Geir Moen, Moss IL

Lillehammer

1995

+0,7

400 m

46.38

Quincy Douglas, IL Gular

Byrkjelo

1999

45.8m*

Karsten Warholm, Dimna IL

Ravnanger

2016

800 m

1:44.74

Atle Douglas, SK Vidar

Tønsberg

1993

1500 m

3:40.35

Espen Borge, IK Tjalve

Nesbyen

1987

5000 m

13:31.7

Knut Kvalheim, IK Tjalve

Larvik

1979

10000 m

27:50.8

Knut Kvalheim, IK Tjalve

Steinkjer

1978

110 m h

13.84

Vladimir Vukicevic, SK Vidar

Byrkjelo

2018

-0,2

400 m h

49.01

Karsten Warholm, Dimna IL

Byrkjelo

2018

3000 m hinder

8:20.11

Jim Svenøy, Fræna FIK

Overhalla

1997

5000 m kappg.

18:32.46

Erik Tysse, IL Norna-Salhus

Askim

2007

Høyde

2:30

Steinar Hoen, IK Tjalve

Jessheim

1992

2.30

Steinar Hoen, IK Tjalve

Ravnanger

1998

Stav

5.70

Trond Barthel, Gjøvik FIK

Lillehammer

1995

Lengde

7.89

Finn Bendixen, Lillesand IL

Stavanger

1972

Tresteg

17.27

Ketill Hanstveit, IL Norna-Salhus

Byrkjelo

1999

+1,3

Kule

20.87

Lars Arvid Nilsen, IF Urædd

Stjørdal

1989

Diskos

65.82

Knut Hjeltnes, IL Gular

Bodø

1980

Slegge

74.27

Eivind Henriksen, IK Tjalve

Sandnes

2017

74.27

Eivind Henriksen, IK Tjalve

Byrkjelo

2018

Spyd

90.61

Andreas Thorkildsen, Kristiansands IF

Byrkjelo

2011

1000 m stafett

1:52.35

SK Vidar

(Fernando Ramirez, Jesper Vogt Lorentzen, Gaute Melby Gundersen, Atle Douglas)

Mosjøen

1992

Kvinner:

100 m

11.19

Ezinne Okparaebo, IL i BUL

Haugesund

2015

+1,9

200 m

23.41

Mona Evjen, IL i BUL

Porsgrunn

1982

+2,0

400 m

52.45

Sølvi Meinseth, SK Vidar

Bergen/Fa

1991

800 m

2:02.03

Ingvill Måkestad Bovim, IL Gular

Byrkjelo

2011

1500 m

4:05.2

Grete Waitz, SK Vidar

Larvik

1979

5000 m

15:01.05

Susanne Wigene, IK Tjalve

Bergen/Fa

2005

10000 m

32:24.06

Gunhild Halle Haugen, IL Runar

Sandejord *

2000

100 m h

12.88

Isabelle Pedersen, IL i BUL

Haugesund

2015

+1,8

400 m h

56.55

Amalie Hammild Iuel, IL Tyrving

Sandnes

2017

3000 m h

9:13.35

Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve

Sandnes

2017

3000 m kappg.

12:00.53

Kjersti Tysse Plätzer, IL Norna-Salhus

Lillehammer

2009

Høyde

1.98

Hanne Haugland, IF Minerva

Kristiansand

1996

Stav

4.31

Cathrine Larsåsen, IL i BUL

Byrkjelo

2011

Lengde

6.64

Margrethe Renstrøm, IK Tjalve

Lillehammer

2009

+0,4

Tresteg

13.83

Lene Espegren, IK Tjalve

Byrkjelo

1999

+1,8

Kule

16.88

Katarina Sederholm, Stjørdal FIK

Ravnanger

1998

Diskos

65.96

Mette Bergmann, SK Vidar

Lillehammer

1995

Slegge

70.43

Mona Holm, IK Tjalve

Byrkjelo

2011

Spyd

63.52

Trine Hattestad, IF Minerva

Steinkjer

2000

1000 m stafett

2:08.00

SK Vidar

(Karin Busch, Astrid Mangen Cederkvist, Line Kloster, Yngvild Elvemo)

Ravnanger

2016

Levert av IdrettenOnline